Пам'ятка страхувальнику при виникненні страхового випадку

Що робити при страховому випадку в Болгарії?

Увага! Протягом 24 годин ви повинні зателефонувати в страхову компанію і повідомити співробітника телефону підтримки про настання страхового випадку, назвати номер поліса, відповісти на його питання. Порушення цього правила може бути підставою для відмови у виплаті відшкодування.

Ви можете дійте за допомогою одного з зручних сценаріїв:

1.1. Викликати швидку (телефон 112). Слід мати на увазі що державна швидка допомога в Болгарії безкоштовна за законом. Проте, плату за надання послуг швидкої допомоги з вас можуть взяти якщо ви звернулися не в державну швидку допомогу а до приватної клініки, яка надає, в тому числі і послуги швидкої допомоги.

1.2. Самостійно звернутися в будь-яку лікарню, звернувшись безпосередньо до приймального покою установи.

1.3. Узгодити зі страховою компанією лікарню. При наявності такої можливості, ми рекомендуємо Вам, перш ніж звертатися до лікарів, зателефонувати в страхову компанію і з'ясувати - куди краще звернутися, якщо вони дають такі рекомендації, а вже після звертатися.

Природно виникає питання оплати медичних послуг. Тут хочемо зауважити, що всі страхові компанії Болгарії працюють за принципом відшкодування витрат протягом 14 днів з моменту заявки про виплату, прямі договори з клініками (через асистанс службу) є офіційно тільки у «ДЗІ» і «армієць», іноді у «Булстрад лайф », але і це не гарантує отстутвія принципу відшкодування в якомусь випадку.

Які документи надаються для того щоб мені повернули гроші на мою страховим випадком?

Для виплати грошових коштів за страховим випадком, клієнт повинен надати:

1. Заява / претензія (оригінал) Обов'язково заповнена і підписана клієнтом або його законним представником.

2. Страховий поліс (копія).

3. Закордонний паспорт (копія).

4. Особиста карта (копія), якщо є.

5. Банківські реквізити.

6. Свідоцтво про народження (копія), якщо клієнт дитина до 14 років.

7. Амбулаторний лист (оригінал).

8. Касові чеки / фактури:

— виконаних оглядів,

-досліджень,

— маніпуляцій і куплених медикаментів (оригінали) і т.д.

9. Рентгенівські знімки, результати досліджень, епікриз і інші додаткові документи, надані клієнту з медичного закладу, який виконав лікування клієнта.

Мені відмовили у виплаті, хоча я впевнений що я прав. Чому так сталося? Що робити?

Будь-яка страхова компанія вважає своєю витратною частиною виплати за страховками. Тому при найменшій помилці з боку застрахованої особи, наприклад неправильно оформленим паперів, відсутність дзвінка в страхову компанію протягом 24 годин, можливості трактувати той чи інший випадок в свою сторону, вони це роблять. Це стосується абсолютно всіх підприємств на болгарському ринку. Тому застрахована особа повинна усвідомлювати це і діяти максимально відповідно до правил страховки.

Наша практика показала, що як правило, в спірних випадках, болгарські компанії намагаються зробити спочатку відмова у виплаті. Ця відмова буде офіційним, з посиланням на закон, підписом і печаткою працівника. Якщо людина відреагує на нього спокійно і не буде звертатися ще раз, не буде лаятися, відстоювати свої права, то мета компанії буде досягнута. На нашу думку, потрібно бути наполегливим, не соромитися лаятися з персоналом компанії, не соромитися скаржитися в комісію з фінансового нагляду. Як правило, відмова розчиняється в повітрі після початку тиску на персонал компанії.

Навіть якщо ви купували страховку не у нас, але це страховка болгарської компанії, сміливо пишіть або телефонуйте нам, ми допоможемо в вашому спірному питанні. Ми вважаємо за краще письмові звернення, але якщо питання терміновий, телефонуйте!

Куди скаржитися на страхову компанію в Болгарії?

Скарги щодо процесу оформлення вашого страхового випадку, необхідно направляти в комісію з фінансового нагляду.

Претензії на тему правомочності визнання або невизнання конкретного випадку страховим слід звертати суд.